Home 2017 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2017

Urimi i kryetarit të PD-së Nagip Arifi me rastin e Fitër Bajramit

Të nderuar vëllezër e motra. Më lejoni që në emër të anëtarëve të Partis Demokratike dhe në emrin tim personal të ju uroj Festën e...

Urimi i kryetares Sinani me rastin e Fitër Bajramit

Тë nderuar qytetarë, të dashur vëllezër e motra të besimit Islam. Këto ditë po e përmbyllim muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin ku patëm rastin...

Myftiu Saqipi përshëndet unifikimin e boshnjakëve

Zëvendës Reisi i Bashkesisë Islame të Serbisë si dhe kreu i BIPBM-së Myftiu, Nexhmedin ef. Saqipi, ka përshëndetur unifikimin e boshnjakëve, si një veprim...

SHHLP-Zvicër për Fitër Bajram,u shpërndau 66 familjeve, ndihma modeste

„66 familje pranuan ndihma nga 50 franga për çdo familje, si dhe 200 franga një familjeje në Luginë që pati rast vdekjeje. Pra, janë...

Këndi American (AC) në Bujanoc organizon “Punëtori Verore”(video)

Këndi American (AC) në Bujanoc organizon "Punëtorinë Verore" për të gjithë nxënësit e interesuar  që gjatë pushimeve verore të zhvillojnë aktivitete të ndryshme.  Berat Idirizi ...

Së shpejti “Shpresa e Humbur” film dokumentar me Regjisor Valton Jakupi(video)

Këto ditë filluan gjirimet e filmit dokumentar “Shpresa e Humbur” me Regjisor Valton Jakupi dhe Producent Ekzekutiv Daniel Hoffman, dedikuar mërgimtarve Tërnocas që jetojnë...

Ndërron jetë ish ushtari i UÇPMB-së Burhan Sulejmani nga Tërnoci

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë ish ushtari i UÇPMB- së Burhan Sulejmani nga Tërnoci i Bujanocit. Me këtë rast Ovl e UÇPMB-së i...

OVL e UÇPMB-së reagon kundër zëdhënsit të kryetarës së komunës të Preshevës (Foto)

                                               ...

Zëdhënësi i kryetares së komunes: Ish komandantat e UCPMB-së, sot Komandanta të EUROVE /foto/

Abdullah Ahmedi, zëdhënës i kryetarës së Komunës së Preshevës Ardita Sinani me një postim në rrjetin social Facebook ka nënçmuar rëndë ish-komandantët e UçPMB-së. Ahmedi,...