Home 2017 Qershor 17

Daily Archives: 17/06/2017

Ndërron jetë ish ushtari i UÇPMB-së Burhan Sulejmani nga Tërnoci

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë ish ushtari i UÇPMB- së Burhan Sulejmani nga Tërnoci i Bujanocit. Me këtë rast Ovl e UÇPMB-së i...

OVL e UÇPMB-së reagon kundër zëdhënsit të kryetarës së komunës të Preshevës (Foto)

                                               ...

Zëdhënësi i kryetares së komunes: Ish komandantat e UCPMB-së, sot Komandanta të EUROVE /foto/

Abdullah Ahmedi, zëdhënës i kryetarës së Komunës së Preshevës Ardita Sinani me një postim në rrjetin social Facebook ka nënçmuar rëndë ish-komandantët e UçPMB-së. Ahmedi,...

Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnocit(LMT) mendon për bashkëvendasit e tyre në Tërnoc(video&foto)

Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnocit(LMT)  ka ndarë pako ushqimore dhe higjenike për familjet në nevojë në fshatin Tërnoc. Përmes Organizatës Kulturore Humanitare "Horizonti" Lidhja e...

“Shpresa e Humbur” film dokumentar me Regjisor Valton Jakupi

Këto ditë filluan gjirimet e filmit dokumentar "Shpresa e Humbur" me Regjisor Valton Jakupi dhe Producent Ekzekutiv Daniel Hoffman, dedikuar mërgimtarve Tërnocas që jetojnë...