Home 2017 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2017

Në Rijekë të Kroacisë, u promovua libri i Dr.sc.Llukman Halili me titull „Politiçka ispovijest...

Edhe kryetari i Këshillit kombëtar shqiptarë të Prefekturës Bregdetare Malore,  me kryetar, z. Gani Xharrahi e falënderoi autorin dhe e përgëzoi për këtë punë,...

Apel për përgjegjshmëri – kursene ujin

Edhe pse janë duke funksionuar 14 bunare të ujit dhe shtypja e ujit arrin nivelin e duhur për furnizim, Lagja e Strukarëve dhe Trup...

PD do të shënoj 6 vjetorin e themelimit të saj

Partia Demokratike në Bujanoc gjatë  ditës së diel shënon 6 vjetorit të themelimit të saj. Kokteji mbahet në Restaurantin "ABI KOM" në Bujanoc më datë...

Bujanoc: Këshilli Komunal i jep pëlqimin NP “Komunalia” për kufizimin e ujit të pijshëm

 Këshilli Komunal i komunës së Bujanocit  i ka dhënë pëlqimin Ndërmarrjes  Publike “Komunalia”  për kufizimin e ujit të pijshëm për sezonin veror në raste...

Një delegacion i Kosovës, u takua me të paren e Rijekës, znj. Marina Medariç

„Më lejoni që ti falënderoj nga zemra edhe me këtë rast për organizimin si dhe për të gjitha që po bëjnë për komunitetin tonë...

Për herë të parë në Rijekë të Kroacisë, po mbahet “Panairi Ditët e produkteve...

Kjo ngjarje e rëndësishme do të vazhdoj edhe nesër në qendër të Rijekës dhe po vlerësohet edhe nga bashkëkombas që jetojnë në Kroaci si...

Skuadra italiane këmbëngul për Gjimshitin

Drejtori i përgjithshëm i Crotones, Rafaele Vrena, si dhe drejtori sportiv Xhuzepe Ursino, ndodhen në Milano, aty ku po mundohen të çojnë përpara disa...

Ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së dhe UÇPMB-së nga Strezoca, Dilaver Musliu

Njofton familja Musliu nga fshati Strezoc dhe në diasporë, se sot papritmas, është ndarë nga jeta, babai, vëllau, kusheriri ynë, Dilaver Musliu. Varrimi bëhet...

Ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së dhe UÇPMB-së nga Strezoca, Dilaver Musliu

Njofton familja Musliu nga fshati Strezoc dhe në diasporë, se sot papritmas, është ndarë nga jeta, babai, vëllau, kusheriri ynë, Dilaver Musliu. Varrimi bëhet...

Urimi i kryetarit të APN-së në Bujanoc Arbër Pajaziti me rastin e Fitër...

Gëzuar Fitër Bajramin! Me shpresën që ky Ramazan që kaloi të na ketë sjellë më shumë dashuri, mirëkuptim dhe tolerancë në mesin tonë, uroj me...