Home 2017 Maj 17

Daily Archives: 17/05/2017

E tërë Presheva pa rrymë!

Për shkak të remontit të rregullt të objekteve energjetike, ditën e diel me 21 maj pa rrymë do të mbetet e tërë komuna e...

Kamberi në Danimarkë takime pune me kryetarët e komunave dhe qyteteve të Ballkanit perëndimor

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi gjatë qëndrimit të tij në Danimarkë, po zhvillon takime pune me kryetarët dhe përfaqësuesit e komunave dhe...

Shoqata Kulturore “DITURIA”, viziton Universitetin “18 Mars” në Çanakala të Turqisë

Një delegacion i Sh. K.”DITURIA”, qëndroi  në vizit një ditore më 15.maj. 2016, (e hënë) në Universitetin “18 Mars”  të Çanakalas  të Republikës së...

Radio Televizioni i Bujanocit shitet për “1 dinarë”

Radio Televizioni i Bujanocit, nga sot është me pronar të ri, ai është  Zoran Veliçkoviq, pronar i Radio Televizonit të Vranjës. Njëri nga tre aksionarët...

Shqiptari nga Shkupi, njëri nga recituesit më të mirë të Kur’anit në botë (Video)

Më poshtë ju sjellim disa sure të Kur’anit të recituara nga Mevlan Kurtishi. Degjim të këndshëm 🙂  

Ivanov ia dorëzon mandatin Zaevit

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ja dorëzoi liderit të LSDM-së, Zoran Zaev mandatin për formimin e Qeverisë së re. “Koalicioioni i udhëhequr nga LSDM e...

PDK, AAK dhe Nisma, bashkë në zgjedhje

Partia Demokratike e Kosovës është bashkuar në koalicion parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën. Kandidat për kryeministër është kreu...

Në Zagreb u promovua Monografia e SHHLP-së, 10 vjet për kombin

  Reportazh nga promovimi i Monografisë së Shoqatës Humanitare „Lugina e Preshevës“ me qendër në Zvicër  Zonja Ermina Lekaj Prljaskaj, deputete e Parlamenti të Kroacisë i...