Home 2017 Prill

Monthly Archives: Prill 2017

Myftiu Saqipi: Maqedonia duhet të lirohet nga dhuna dhe urrejtja patologjike

Nuk lejohet me asnjë normë të përdhoset institucioni më i lartë legjislativ i një shteti, siç është Maqedonia shumetnike e multifetare, për interesat e...

Monografia “10 vjet për kombin” i SHHLP-së, me 06. Maj, do të...

Me datë 06.05.2017, ( e shtune), duke filluar nga ora 19.00, do të prezentohet dhe promovohet Monografia “10 vjet për kombin”, i Shoqatës Humanitare...

Shqiptari nga Medvegja Edison Neziri me stërvitje në klube të njohura të futbollit gjerman

Ai, prej datës 15 prill deri 23 mori pjesë në testimet e „Vikoria Köln të Gjermanisë“, ku për një javë tregoi me sukses kualitetin...

Lirohet Ramush Haradinaj

Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur për lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-kryeministrit, Ramush Hardinaj. Haradinaj pritet të kthehet sot...

Qenan e Aziz Maliqi pronar të kompanisë “Agro Adria” dhurojnë tokë për xhami në...

Dy vëlllezërit  nga Tërnoci,  Qenan e Aziz Maliqi sot  kanë bërë një vepër humanitare duke dhuruar  truall për ndërtimin e një xhamie në Bujanoc.   Në...

Komuna e Bujanocit do të vendosë 65 ulëse në sheshin e qytetit

  Komuna e Bujanocit ka filluar realizmin e një projekti të ri në sheshin e qytetit i  cili ka të bëjë me vendosjen e ulseve. Rahim...

Haliti:Do ti shqyrtojmë kërkesat e qytetarëve pa marrë parasysh etnitetin dhe bindjet politike

Në seancën e djeshme   të   këshillit  komunal, Fadil Haliti është emëruar  kryeshef  i ri   administratës komunale të Bujanocit. Me këtë rast në një prononcim kryeshef ...

Këshilli i Mësimit Plotësues në Gjuhën Shqipe në Bavari, me kryesi të re

Të dielën, më 23 prill, në Munih-Bavari të Gjermanisë në prani të mësueseve dhe mësuesve, Këshillit të prindërve, shoqatave dhe perfaqësuesve të bizneseve që...

Fadil Haliti, kryeshef i ri i administrës komunale të Bujanocit

Në seancën e shtatë të këshillit komunal, është emëruar emëruar kryeshefi i ri i administratës komunale të Bujanocit. Gjatë seancës së sotme, këshilli komunal ka...

Dëshpërimi i Ronaldos pas golit të Messit që i dhuroi fitoren Barcës

Lionel Messi ishte lojtari i ndeshjes në superderbin botëror – El Clasico, ku Barcelona fitoi me rezultat 3-2 kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu. Los...