Home 2017 Mars

Monthly Archives: Mars 2017

Këndi Amerikan në Bujanoc një mundësi e veçant për mësimin e gjuhës angleze

    Këndi Amerikan  në Bujanoc është një dritare e mirë  që i mundëson rinsë së Bujanocit të njihet për së afërmi me kulturën amerikane....

Ragmi Mustafa: Bojkot zgjedhjeve presidenciale në Serbi

Kryetari i Partisë demokratike Shqiptare Ragmi Mustafa në një konferencë të drejtpërdrejt për medie ka deklaruar se do të bojkotohen zgjedhjet presidenciale që do...

Ahmeti:Rritet numri i kërkesave për asistencë sociale

  Gjendja ekonomike e sociale  nëpër familje çdo  ditë e më tepër  po vëshirsohet edhe  në komunën e Bujanocit. Një gjë të tillë e thonë...

Bujanoc: Hapet Info Biznis Qendra

    Në Bujanoc  është hapur  sot Info Biznis Qendra, në kuadër të projektit për njohuri dhe aktivitetet   e të rinjëve  drejt punësimit. Projektin në...

SH.K.A “Shqiponjat ” nga Bujanoci fillon ushtrimet me moshat e reja

Shoqëria Kulturore Artistike “Shqiponjat ”  nga Bujanoci që nga  themelimi i saj ka filluar me aktivitete  të ndryshme kulturore. Ajo është themeluar në nëntor të...

Presheva së shpejti me sistem parkingu me pagesë

Pas rregullimit të mbeturinave, parkingjet do të jenë prioritet për drejtuesit e Ndërmarrjes Publike Moravica në Preshevë. Problemi i parkingjeve tani më ka mbetur si...

Paralajmërim: Mos ndizni zjarme, ja denimet që mund ti pësoni

Ministria e punëve të brendeshme – sektori për situata të jashtëzakonshme – Paralajamërim për qytëtaret. Eshtë e ndaluar dhezja e zjarrave të hapur në pyll...

Digjet stadiumi i klubit të njohur të futbollit (Video)

Fatmirësisht nuk raportohet për viktima pasi kishte përfshirë flaka stadiumin e Hongkout. Ngjarja ndodhi në mëngjesin e sotëm rreth orës 8:15 sipas kohës sonë lokale. Theksojmë se...

Edhe një aktor turk thotë se prindërit i ka shqiptarë (Foto)

Pas Kivanc Tatlitug, i cili ka pranuar edhe publikisht që vjen nga Prishtina, del të jetë shqiptar edhe një aktor i serialeve turke. Bëhet fjalë...

Maltërnocasit në Zvicër të mallëngjyer për fshatin e tyre

Mërgimtarët e fshatit Maltërnoc të komunës së Bujanoc janë takuar sot sërish për të dikskutuar mbi ndërtimin e xhamisë së këtij fshati. Malli dhe dashuria...