Home 2017 Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2017

Takim i frytshëm dhe shpresdhënës i mërgimtarëve për ndërtimin e xhamisë...

Me iniciativën e Qemajl Fejzullahut, të dielën  janë  takuar  mërgimtarët e fshatit Maltërnoc  në Zvicër me qëllim të grumbullimit të mjeteve  materiale  për  ndërtimin...

SHKA”Shqiponjat” nga Bujanoci fillon me regjistrimin e valltarëve të rinjë

Shoqëria Kulturore Artistike ka filluar regjitrimin e valltarëve të rinjë  në kuadër të seksionit të këngëve dhe valleve. Regjistrimi  bëhet me 11 dhe 12  mars...

KUR KORBI(SORRA)FILLON TË KËNDOJË

Nga Muhamed Xhemaili Mendimi i lirë apo liria shprehjes në sistemin "demokratik"është e mbrojtur me ligj.Secili prej nesh ka të drejtë të flasë çfar të...

Përkujtohet jeta dhe vepra heroike e Komandant Fatmir Ibishit

Bashkëluftëtarë, familjarë dhe shokë, sot  me rastin e përvjetorit të rënies përkujtuan jetën dhe veprën heroike të Komandant Fatmir Ibishit, i cili përkrah luftëtarëve...

Visar e Kujtim Xhemaili nga Tërnoci i Bujanocit vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

Visar dhe Kujtim Xhemaili nga Tërnoci i Bujanocit  kanë vizituar sot  kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.   Këtë vizitë e bëri publike përmes profilit të...

Sh.f.”Muharrem Kadriu” nga Tërnoci e para në gara në lëndën e gjuhës ...

Nxënësit e shkollës fillore"Muharrem Kadriu"  nga Tërnoci  kanë arritur  në vendet e para në garat  komunale   në lëndën e gjuhës  frënge. Gjatë ditës së sotme ...

Afaristi Lulzim Maliqi nga Konçuli i Bujanocit i mundëson studentëve punë...

Lulzim Maliqi nga  fshati Konquli  i Bujanocit  një   afarist  i suksesshëm  i cili  jeton dhe  vepron në Mynih të Gjermanise edhe këtë    tregon shpirtin...

Komuna e Bujanocit përfiton 117.344.250 dinarë nga Trupi Koordinues

Nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar të facebook-it, kryetari Shaip Kamberi ka njoftuar se, komuna e Bujanocit, ka përfituar mbi 117 milionë dinarë nga...

APEL urgjent për ndihmë !

Personin që po e shihni në fotografi është Ylber Ramushi nga Bujanoci, Rruga e Kosovës Nr.11 jeton në gjendje të mjerueshme skamnore. -Ylberi 51 vjeçar...

Prishtinë: Goody’s Burger House , aty ku mund të shijosh burgerin më të...

Në mënyrë solemne  sot në Prishtinë është  hapur  Goody’s Burger House  e vëllezërve Havolli. Aty  mund të gjeni  burgerin më të mirë në qytet. Goody’s Burger...