Home 2016 Dhjetor 31

Daily Archives: 31/12/2016

Ndahet nga jeta i riu hoxhë Izeir Destani nga...

Pas një sëmundje  u nda nga  jeta  i riu  hoxhë  Izeir Desatni   nga fshati Lluçan i komunës së Bujanocit. Hoxhë Izeir  Destani kohëve të fundit...

Urimi i kryetarit të Partisë Demokratike Nagip Arifi për vitin 2017

Të dashur vëllezër dhe motra shqiptare, Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës. Edhe pak orë na ndajnë nga fillimi i Vitit të Ri 2017. Vitin...

Hapet zyra për diasporën në kuadër të komunës së Bujanocit

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi bashkarisht me disa përfaqësues të diasporës që ndodhen në vendlindjen e tyre për rastin e festive të...