Home 2016 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2016

Shefi i ri i Misionit të OSBE-së, ambasadori Andrea Orizio, vizitoi Bujanocin

Shefi i ri i Misionit të OSBE-së, ambasadori Andrea Orizio,  gjatë ziztës së tij në Bujanoc u takua me kryetarin e komunës Shaip Kamberin....

Arben Mehmeti nga Presheva me emsion të ri në RTV “Syri...

Gazetari preshevar , Arben Memeti, i cili jeton dhe vepron  në Zvicër ka marrë përgjegjësinë e drejtimit të një emisioni të cilin do ta...

Kamberi priti komesarin e lartë për pakica, Henrik Villadsen

Drejtori i Zyrës së Komesarit të lartë për pakica, Henrik Villadsen ka qëndruar sot në Bujanoc. Drejtori i Zyrës së Komesarit të lartë për pakica,...

FESTË E ZYMT NËNTORI

Nga Muhamed Xhemaili: Sot në këtë ditë nëntori pikërisht në këtë datë të shënuar definitivisht rritet patriotizmi,atëdhedashuria,krenaria,burrëria,trimëria e gjitha vetitë e të qenurit një...

SOT NDIHEMI SHQIPTARË DHE JO KOSOVARË E PRESHEVARË….!

  Nga Dionesa Ebibi Festë, jo vetëm në Shqipëri! Sot, kudo në shqiptari festohet Dita e Flamurit, dita e gjithë shqiptarëve kudo që janë dhe jetojnë,...

Pasqyra javore

 Edhe java  që e lam pas në komunat e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës është karakterizuar me ngjarje të shumta të karakterit politik, social, kulturor,...

Urimi i kryetarit të PD-së Nagip Arifi për 28 Nëntorin, Ditën...

Të nderuar shqiptarë të Luginës së Preshevës, Kam kënaqësinë dhe privilegjin që në emër të simpatizuesve dhe anëtarëve të Partisë Demokratike t’i uroj të gjithë...

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi nesër pret qytetarët për të festuar...

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi gjatë ditës së 28 Nëntorit do të pres në zyrën e tij qytetarët për urimet e festës...

Rrugëtimi i flamurit në shekuj

Flamurin nuk e duan vetëm të mëdhenjtë e duam edhe ne të vegjëlit. Neve fëmijëve si e kemi për qejfi ngjyrën e kuqe, të...

Sh.f “Muharrem Kadriu” nga Tërnoci me orë letrare shënon 28 nëntorin

Në shkollën fillore "Muharrem Kadriu" në Tërnoc për nder të 28 nëntorit është organizuar orë letrare. Për nder të festës së 28 Nëntorit, në shkollën...