Home 2016 Tetor

Monthly Archives: Tetor 2016

Pasqyra javore

Java që e lam pas në komunat e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës është karakterizuar me ngjarje të shumta të karakterit politik, social, kulturor, ekonomik...

Çështjen Çame duan ta fusin në thes

Nga Enkel Demi - Pa dyshim që Çështja Çame është tërheqëse kohët e fundit, por duhet të jemi të qartë që është më së...

Shyhretja e la Mahmutin për këtë këngëtar…

Këngëtarja Shyhrete Behluli, kaq e dashur dhe e pëlqyer nga publiku, ka bërë për vete prej vitesh publikun e gjerë shqiptar. Jo rastësisht ajo është...

Kamberi: Hapja e pikëkalimit në Kapi mundëson afrimin dhe ruajtjen e bërthamës...

 Në mënyrë zyrtare është vënë gurthemeli i fillimit të punimeve në projektin e pikëkalimit kufitar në kapi, kryetari i komunës Begzad Sinani, Ministrja për...

Mërgim Mavraj merr lajmin e madh

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren 2-1 të Kolnit ndaj Hofenheimit në ndeshjen...

Pas sa orësh uji i ndenjur bëhet i rrezikshëm për ne?

Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në...

Justin Timberlake rrezikon burgun

Duket e pabesueshme që një personazh aq simpatik dhe i dashur nga publiku sa JT mund të përfundojë prapa hekurave. Epo besojeni! Aktori dhe këngëtari...

Beteja e Mosulit, gjenerali amerikan: ISIS ka humbur të paktën 800 militantë

Të paktën 800 militantë të ISIS-it kanë humbur jetën, që kur forcat irakiane filluan javën e kaluar ofensivën për të rimarrë në duar qytetin...

Kurs për Klarinet dhe Saksafon

Së  shpejti do të hapet kursi për Klarinet dhe Saksafon. Kursi do të hapet ne Fushë Kosovë  me maestron Ridvan Saqipi Info: wiber:+386 49 590 588 mob +377...

Video producenti Egzon Fejzullahi merr pjesë në projektin e artistëve Butrint...

Video producenti  Egzon Fejzullahi  nga Tërnoci i Bujanocit tashmë po shkon drejt sukseseve të tij. Kësaj here video producenti Egzon Fejzullahi ka marr pjesë në...