Home 2016 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2016

Mos të ju ik ky dokumentar mbi Pejgamberin alejhi selam(video)

“Ditën kur të njoha” është dokumentari në gjuhën shqipe me personalitete të ndryshme shqiptare, që tregojnë mbi jetën e Pejgamberit  të fundit të njerëzimit...

Mos të ju ik ky dokumentar mbi Pejgamberin alejhi selam(video)

“Ditën kur të njoha” është dokumentari në gjuhën shqipe me personalitete të ndryshme shqiptare, që tregojnë mbi jetën e Pejgamberi të fundit të njerëzimit...

Ushqimet e restorant “Shpija Jonë” më të mirat në Ballkan(Foto – VIDEO)

Restorant piceria “Shpija Jonë” ka fituar medaljen e artë për ushqimin më të mirë në Ballkan.  Në kampionatin e Gastronomisë të mbajtur në Nish ku...

Granit Kamberi takoi Imamin e Nishit!(foto)

Kryetari i KBI-së në Preshevë njëherit zv.kryetari i kuvendit të Bashkësis Islame të Sërbisë z.Granit Kamberi i shoqëruar nga prof.Lulzim ef.Miftari dje vizituan Nishin...

Pasqyra javore

Aksion i madh policor: Arrestohen 16 trafikant emigrantësh në Preshevë dhe Bujanoc   Policia e Vranjës në bashkëpunim me Xhandarmerinë dhe Agjencionin për siguri dhe informacion...

Bujanoc: Festivali Ballkanik i Folklorit më 1 dhe 2 tetor(foto)

 Shoqria Kulturo Artistke  "Jehona" nga Tërnoci  organizon festivalin ballkanik të folklorit. Festivali mbahet më 1 dhe 2 tetor në Bujanoc.

Pasqyra javore

Ja disciplina dhe rregullat e reja për puntorët e administriatës publike në Preshevë Kryeshefi i administratës në komunën e Preshevës Agim Ymeri, me një rregullore...

Bujanoc:Më 1 Tetor ekspozita e lopëve sentimentale

  Komuna e Bujanocit edhe këtë vit organizon ekspozitën e lopëve të racës simentale “Bujanoci 2016”. Ekspozita do të mbahet në fshatin Levosovë të komunës së...

Akcionet pa pagesë, në llogari të qytetarëve rreth 8.000 dinarë

Nëse nuk i keni tërhequr dividentët të cilat i keni marrë si pronarë të akcioneve pa pagesë, dhe nëse akcionet të cilat deri më...

XHEVAHIR SPAHIU – NJË XHEVAHIR I ÇMUAR I LETRAVE SHQIPE(VIDEO)

Takime me shkrimtarë XHEVAHIR SPAHIU – NJË XHEVAHIR I ÇMUAR I LETRAVE SHQIPE “Kur dëgjoj recitimet e vargjeve të mija, nga talentet e reja të Akademisë...