Home 2016 Gusht

Monthly Archives: Gusht 2016

Drejtuesi i Rijasetit të Serbisë, prof. dr. Sead ef. Nasufoviq, vizitoi Tërnocin

Sot, në Tërnoc, qëndroi Reisi i ri i Rijasetit të Republikës të Serbisë, prof. dr. Sead ef. Nasufoviq Nasufoviq, me bashkëpunëtorët e tij, në...

Në shitje industria e Duhanit në Bujanoc për 2 milionë euro

Ministria e ekonomisë së Serbisë ka shpallë në shitje Industrinë e duhanit në Bujanoc me një çmim fillestar prej 2.06 milionë euro, ndërsa ofertat...

BIPBM bënë gjitha përgaditjet për Haxhin 2016

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë edhe këtë vit ka bërë të gjitha përgaditjet për kryerjen e kushtit të pestë të Islamit, Haxhin. Bashkësia...

Shqiptarët e Komunës së Bujanocit i ofrojnë ndihmë vëllezërve nga Shkupi(foto)

Shqipëtarët e Komunës së Bujanocit i ofrojnë ndihmë Vëllezërve nga Shkupi.... -Tradita Humane e Shqipëtarëve të komunës së Bujanocit po vazhdon ! -Në orët e paradites...

Qyteti i Shkupit dëmshpërblen familjet e të vdekurve me nga 3000 euro

Pas kërkesës së Komitetit për menaxhim me kriza drejtuar qeverisë së Maqedonisë, për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme 15 ditore për rajonet e përmbytura...

Deri më tani arrin në 22 numri i viktimave nga vërshimet në Maqedoni

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka konfirmuar se deri tani janë regjistruar 22 viktima nga vërshimet në Shkup dhe rrethinë. Deri tani ka...

Dhunë në Bujanoc: 1 muaj paraburgim për rrahje të gruas

B.SH (1981) nga Bujanoci është arrestuar për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale, dhunë në familje. Dyshohet se 35 vjeçari B.Sh gruas së...

Selmani: Preshevës i takon gjyqi themelor që Presheva e humbi nga pushteti i kaluar

Shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Preshevës Gazmend Selmani ka thënë se banorët e komunës së Preshevës nga regjistrimi i fundit i...

“FLUIDI” në gjyq për shkak etiketave në pije “Kosova dhe Metohi”

Kompania ‘Fliudi’ do të përballet në gjyq me shtetin të cilin nuk e njeh. Mbishkrimi në etiketën e pijes “Rc Cola”, si importuese nga...