Home 2016 Korrik

Monthly Archives: Korrik 2016

Momente prej dasmës së vajzës së Bamir Topit (Video)

Etida Topi, vajza e ish-presidentit Bamir Topi u martua të shtunën me djalin e biznesmenit të njohur, Luan Bregasi. Ceremonia u zhvillua në vilën e...

BabaStars “grumbullohen” nesër në mbrëmje në Prishtinë (Foto/Video)

Ata shpeshherë i këndojnë Prishtinës, por rrallëherë janë këtu. Dhe përkundër që janë pjesë e labelit që i bën ata bashkë, ata zakonisht operojnë...

Arrin transferimi i madh i Barcelonës (Video)

Andre Gomes ka mbërritur në Barcelonë, ku do të nënshkruajë kontratë me kampionin e La Ligas dhe do të prezantohet nesër. Andre Gomes nesër do...

Ky është numri që do ta bartë Higuain te Juventusi (Foto)

Transferimi më i ri i Juventusit, Gonzalo Higuain ka pozuar për herë të parë me fanellën e Juventusit. Pas testeve mjekësore, argjentinasi ka konfirmuar numrin...

Strategji e përbashkët për të ndihmuar zhvillimin dhe forcimin e shqiptarëve të Luginës

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri është takuar me një delegacion nga Lugina e Preshevës të kryesuar nga kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi...

Kjo është arma e fshehtë e Erdoganit ndaj BE-së

Rritet tensioni në Greqi, përballë rrezikut që Ankaraja mund të prishë paktin në lidhje me migrantët dhe të lejojë qindra-mijëra njerëz të zbarkojnë në...

Mustafa: PDSH nuk është pjesë e asnjë mitingu apo përkrahjeje për Erdoganin

Një thirrje që ka filluar të përhapet nga portalet lokale, se të mërkurën do të mbahet një miting në mbrojtje të presidentit turk, Rexhep...

Bujanoc: Alternativa për ndryshim “ante portas!”

Çarshia e Bujanocit, një kaza e vjetër e trashëgimisë kulturore, tashmë flet haptazi se subjekti i ri politik, Alternativa për Ndryshim, nga Presheva, së...

Musliu kërkon që lapidari të kthehet në menxhimin e Këshillit Kombëtar Shqiptar

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), Jonuz Musliu, iu është drejtuar edhe njëherë Ministrit të Ministrisë të Punëve të Brendëshme, Nebojsha Stefanoviq me kërkesë...

Sërbia në vjeshtë prap do të votojë?

Pas deklarimeve të Viciqit se ndoshta nuk do të bëhet kryeministër, partnerët e koalicionit kanë deklaruar se nuk do të hyjnë në qeveri pa...