Home 2016 Qershor 23

Daily Archives: 23/06/2016

Hoxhë Elvis Naci po vjen në Luginë

Hoxha i mirënjohur nga Shqipëria së shpejti do të jetë në Luginë të Preshevës. Këtë e ka  bërë të ditur Kryetari i Këshillit të Bashkësisë...

Kryetari Kamberi kërkon zgjidhje emergjente për furnizimin me ujë të pijshëm

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi ka kërkuar nga udhëheqësit e NP Komunalisë që furnizimi me ujë të pijshëm sidomos në këtëo temperature...

Ziadin Sela priti Shaip Kamberin kryetar i posazgjedhur i Bujanocit

Për vizitë pune në komunën e Strugës qëndroi delegacioni nga komuna e Bujanocit, komunë me shumicë shqiptare në Kosovën Lindore, kryesuar nga kryetari i...

BIPBM me një program fetar përkujton lufën e Bedrit

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë(BIPBM) në bashkëpunim me nxënësit e shkollës së mesme Sezai Surroi në Bujanoc ka përkujtuar luftën e Bedrit...

Bejtullah Bejtullahu emërohet Koordinator i Lëndës Fetare për Luginë të Preshevës

Sot  në mbledhjen e komisionit të lëndës fetare pran BIPBM-së , Myftiu Nexhmedin Saqipi  dha dorëheqeje  nga funksioni i koordinatorit të lëndës fetare për...