Home 2016 Maj 16

Daily Archives: 16/05/2016

Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë (VIDEO)

Klubi i madh shqiptar nga Maqedonia është fitues i Kupës së Maqedonisë. Ekipi futboillistik i Shkëndijës së Tetovës për herë të parë në historikun e...

Të mërkurën K.F Tërnoci – K.F Pçinja

KF Tërnoci më shumë se kurrë ka nevojë për tifozët e tyre, andaj e Mërkurë 18 maj, ora 17:00 , na bashkon vetem stadiumi...

Reagon vëllau i Komandant Lleshit:Për shqiptarët kam votu e jo për Stojançën(foto)

Duke i parë rrethanat e zhvilluara dhe firmosjen e koalicionit mes disa partive shqiptare dhe serbe vjen reagimi i vëllaut të Ridvan Qazimit. I mllefosur...

Bujanoc: Formohet qeverisja e re lokale

Kuvendi Komunal i Bujanocit ka mbajtur seancën konstituive me çrast ka  zgjedhur udhëheqësinë e re të qeverisjes lokale. Pas arritjes së marëveshjes së koalicionit PVD-UDSH-LPD...