Home 2016 Maj 9

Daily Archives: 09/05/2016

DIPLOMACIA SHQIPTARE nëpër Botë, kryesisht në Europë

Nga – Besnik RAMA* Situata e përgjithshme aktuale e diplomacisë shqiptare Shërbimi diplomatik shqiptar, në disa shtete europiane dhe të botës, është jashtë funksionit fare. Mjafton...

Shqiprimi, mes Ramës dhe Erdoganit

Shqiprimi është Kryetari i ri i Komunës së Preshevës. Ishte i ftuar i emisionit “Dritare” në Vizion Plus, javën e shkuar. “Ti mund të...

Koncept: A e keni parë telefonin nga Bugatti?

Kur ne dëgjojmë emrin e Bugatti menjëherë mendojmë për makina luksoze, por çka nëse kompania do ta prodhonte një telefon të mençur? Bugatti Chronos është...

Harrojini dietat: Ja sekreti i ushqimit të shëndetshëm

Në vend që të lexoni etiketat dhe të numëroni kaloritë, duhet të fokusoheni tek zakonet tuaja të ushqimit.Studimet kanë treguar se zakonet janë rrënjosur...

Rrafshoni stomakun pa shumë mund

Të gjithë ata që e kanë shijuar një recetë si kjo, nuk janë të zhgënjyer me shijen, e as me rezultatin e arritur. Përbërësit...

Afrona Dika: Ja çfarë më ka munguar tërë jetën

Për shkak të angazhimeve profesionale, Blero Muharremi dhe e dashura e tij Afrona Dika shumicën e kohës e kalojnë larg njëri-tjetrit. Por, përmes një fotografie...