Home 2016 Prill

Monthly Archives: Prill 2016

Turqi: Shqiptarët në takimin e 9 ndërkombëtar të studentëve

   Me moton "Ne jemi vëllezër, ne do të vijmë" është mbajtur takimi i 9 ndërkombëtar me studentët nga 20 vende të ndryshme të...

PVD-UDSH dhe LPD takohen për formimin e koalicionit

Edhe LPD i është përgjigjur ftesës së koalicionit PVD-UDSH për  formimin e  koalicionit për qeverisjen e re  në komunën e Bujanocit.  Përfaqësuesit e LPD-së   janë...

Tërmet në Vlorë

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Vlorës dhe në zonat përreth gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të enjteje. Sipas Qendrës Sizmike...

Lugina edhe me një orkestër muzikore

Luginës së Preshevës iu është shtuar edhe një orkestër muzikore,  kështu kanë bërë të ditur sot në rrjetin social në facebook djelmoshat të cilët...

BIK: Zgjedhjet e thirrura nga ish-kryetari i Këshillit në Preshevë, Fikret Limanit, janë...

DEKLARATË PËR OPINION   TRUKTURA E KËSHILLIT TË BI NË PRESHEVË TË MOS BIE PRE E VEPRIMEVE ANTIKUSHTETUESE TË FIKRET LIMANIT Prishtinë, 28 prill 2016 Zgjedhjet e thirrura...

Zhvillohet takimi mes koalicionit PVD-UDSH dhe PD-së(video)

Në zyrën e PVD-së në Bujanoc sot është mbajtur një takim në mes  PVD-UDSH dhe PD-së rreth formimit  të koalicionit për qeverisjen e ardhshme...

Sot pritet të fillojnë bisedimet mes PVD-UDSH dhe PD për koalicion të mundshëm

Aleanca PVD-UDSH të cilët  kanë marr 12 mandate nga zgjedhjet e 24 prillit  ka ftuar për bisedime partitë politike shqiptare për formimin e qeverisjes lokale...

JO, zgjedhjeve në Bashkësi Islame të Serbisë

Dje më datë 27. 04. 2016 (e mërkurë), Fikret Limani kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame  – myfti i vetshpallur, ka shpërnda vendimin Nr....

Komunikatë e Shtabit Zgjedhor të Partisë Demokratike

Edhe përkundër kushteve të pabarabarta dhe presionit të krijuar, votuesit e PD-së ruajtën besnikërinë Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike, shtabi ynë zgjedhor...