Home 2016 Mars

Monthly Archives: Mars 2016

Orari i tubimeve të Partisë Demokratike për zgjedhjet lokale të 24 prillit 2016

ORARI I TUBIMEVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NËPËR NËNDEGË PËR ZGJEDHJET LOKALE 24 PRILL 2016 1. Breznicë - 09 Prill 2016 (e shtune) ora 18:00 2. Dobrosin -...

Përgjimet policore dhe gazetaria hulumtuese

Nga Emin Azemi - Ne që merremi mbi 30 vjetë me gazetari nuk mund ta pranojmë një material të servuar prej kanaleve policore si...

KBI: Subjektet politike të bëjnë fushatë dinjitoze, por mos të shantazhojnë me emrin e...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc, pas reagimeve dhe komenteve të shumta që janë bërë nëpermjet rrjeteve sociale dhe portaleve të ndryshme, për hirë...

Partia Demokratike nesër shpalosë programin në lëminë e Arsimit

Njoftim Shtabi zgjedhor i Partisë Demokratike , njofton të gjithë mësimdhënësit se me datë 30.03.2016 (ditë e mërkure) nga ora 19:30 në Hotel Razafa, do...

Ndihmo një maturant duke shiquar futboll

  Në shkollën e mesme "Sezai Surroi"në Bujanoc është organizuar turnir humanitar për ti ndihmuar maturantët e kësaj shkolle duke ia  mundësuar shkuarjen në...

Sh.f “Muharrem Kadriu” në Tërnoc pasurohet me harta të reja

Shkolla  fillore "Muharrem Kadriu" në Tërnoc  është pasuruar me harta të reja gjeografike e historike.  Me iniciativën e ushtruesit të detyrës së drejtorit të shkollës...

Pjesëmarrja për zgjedhje parlamentare do të duhej të kushtëzohet?

Nga Refik Hasani - Më 24 prill janë caktuar zgjedhjet lokale dhe parlamentare të Republikës së Serbisë. Ne, Shqiptarët e Medvegjës, Bujanocit dhe Preshevës...

Në Solothurn të Zvicrës promovohet monografia për Skender Gashin të autorit...

  Në   Solothurn  të  Zvicrës   dje u bë promovimi i librit  "FLETRIMI I FJALËS“, Monografi për  Sender Gashin të autorit Zaim Haliti, raporton Lugina...

Speciale “Vazhdojmë edhe më fuqishëm”(video)

Me moton “Vazhdojmë edhe  më fuqishëm” Partia Demokratike në Bujanoc ka nis fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale  të 24 prillit 2016.

Dhurata Dora po vjen me “Numrin e ri”

Këngëtarja e hitit “A bombi” Dhurata Dora ka paralajmëruar që sonte do të lansojë klipin e ri. Kënga e re titullohet “Numri i ri”, kënga...