Home 2016 Shkurt 4

Daily Archives: 04/02/2016

Shkup, një dhuratë të vogël për një buzëqeshje të madhe (FOTO)

ot (04.02.2015) – në Ditën Botërore të Kancerit, disa aktivistë/e të Shoqatës për Kulturë dhe Edukatë Shëndetësore “PROVITA” në bashkëpunim me Shoqatën Edukative “PARIMI”,...

“Romancë e hidhur” shfaqet nesër edhe në Zvicër

Nesër më 5 shkurt 2016 në Winterthur të Zvicrës shfaqet premiera e filmit “Romancë e hidhur” e regjisorit shqiptar, Valton Jakupi. Pas suksesit të premierës...

Kabashi flet për çmimin si “Aktori më i mirë” në “Angers Film Festival”

Është një ndër aktorët kosovarë më aktivë në kinematografi. Astrit Kabashi ndër vite ka dëshmuar pjekuri e seriozitet, i cili me rolet e tij...

Rrena si metodë e politikës pansllaviste

Nga Beogradi në Moskë: gënjeshtra e paskrupullt ka një traditë të gjatë në jetën politike. Në botën e Tomislav Nikoliqit gjithçka është e thjeshtë dhe...

Shumë pak njerëz e bëjnë këtë gjë gjatë seksit

Vetëm një në katër çifte të martuara thonë se e puthin partnerin gjatë seksit, thuhet në një studim. Në fazat e para të lidhjes- ose...

Spanjë, konfirmohet shtatzënia e parë bartëse e virusit “Zika”

“Zika” nis të alarmojë edhe Europën, teksa pasditen e së enjtes është konfirmuar rasti i parë i diagnostikimit me virusin e kohëve të fundit,...

Konferenca e donatorëve për Sirinë, sigurohen mbi 10 mld USD ndihma

Konferenca e vendeve donatore, që po zhvillohet në Londër, ka arritur të sigurojë angazhimet e tyre për më shumë se 10 miliardë dollarë në...