Home 2016 Janar 29

Daily Archives: 29/01/2016

Banorët e Maltërnocit vullnetarisht nisin punën për pastrimin e varrezave

Banorët e fshatit Malërtërnoc të komunës së Bujanocit në mënyrë vullnetare kanë nisur sot një aksion për pastrimin e varrezave. Në periferi të qytetit të...

Familjet Maksuti dhe Rashiti: “Falenderim për gjithë miqtë tanë, që ndanë dhimbjen bashk me...

Nëpërmjet një njoftimi, familjet Maksuti dhe Rashiti, bija dhe nusja e tyre (Almedina Maksuti-Rashiti), e cila ditë më parë ka ndërruar jetë, “kanë shpreh...

Kronikë Ndërron jetë profesori universitar Qani Mehmeti

Sot ka ndërruar jetë, pishtari i arsimit, publicisti dhe profesori universitar i katedrës Gjuhë dhe Letërsi  Shqiptare, “Bllazhe Koneski”-Shkup, Qani Mehmeti. Lajmin e hidhur, e...