Home 2016 Janar 28

Daily Archives: 28/01/2016

I jepet lamtumira e fundit Almedina Maksuti – Rashiti nga Bujanoci(Foto)

Qindra qytetarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit sot Almedina Maksuti – Rashiti nga Bujanoci! Almedina Maksuti – Rashiti ndërroi jetë në orët e mëngjesit...

Njohja e dy gjuhëve riforcon trurin dhe e mbron atë nga goditjet

Një studim indian ka zbuluar se njohja e dy ose më shumë gjuhëve e bën trurin më të fortë dhe gati për të reaguar...

“Zgjedhjet parlamentare serbe, mund të organizohen në Kosovë nga OSBE-ja”

Bojan Klaqar, nga Qendra për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci (CESID) në Beograd, ka thënë se për organizimin e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në...