Home 2016 Janar 19

Daily Archives: 19/01/2016

“Vajzat shqiptare janë si trileçe dhe të bukura si mbretëresha”, ja kënga e turqve...

“Vajzat shqiptare janë si trileçe dhe të bukura si mbretëresha”. Ky është refreni i një kënge turke të kënduar nga Rumeli Orhan Kemal. Në sfond...

Thaçi: I kam votat për President

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i ka votat e partnerëve të koalicionit për t’u zgjedhur President. Këto komente ai...

Lajçak: Kosova ka bërë hapa të mëdhenj në rrugën e integrimit në BE

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim pune Ministrin e Jashtëm të Sllovakisë,...

Mustafa: Integrimet evropiane alternativa e vetme për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëskryeministrin, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane i Republikës së Sllovakisë, Miroslav Lajçak.   Gjatë...

Zgjedhja e Thaçit president në dorën e LDK-së

Marrëveshja e koalicionit qeverisës, PDK-LDK-Lista Serbe ka ardhur në pikën e fundit, e cila do të duhej të zbatohej ashtu siç edhe ishin marrë...