Home 2016 Janar 18

Daily Archives: 18/01/2016

Këngëtari nga Tërnoci MEDI anëtar i Crazy Ablanians kthehet në skenë

Muhamed Aliti(MEDI) nga Tërnoci i Bujanocit i kthehet skenës muzikore   ndryshe nga  herat tjera. Anëtari i grupit   Crazy     Albanians  (MEDI) ka vendosur ti rikthehet skenës...

Mbi kohën e humbur dhe humbjen që mund të vijë

Nga Lumir Abdixhiku - Kush do ta kishte menduar se në një ditë mesatare kosovare tetë vjet pas pavarësisë – me ose pa të...

Miss New York 2016, e fiton kjo shqiptare bukuroshe

Bukuroshja shqiptare, Serena Buçaj e ka fituar mbrëmë çmimim "Miss New York 2016". Buçaj arriti të mposht 50 garuese që ishin kandidate për këtë...

Flaka e lirisë

Muaj i parë në Kalendar, Nuk është tjetër veç Janar, Që fillon me Flakadanë, Anë për anë nëpër Gjilan Flakë e ndezur xixa stralli Nuk luhatet...

Krejt Ballkani në zgjedhje

Pas Serbisë dhe Maqedonisë, pritet që edhe Kosova sivjet të shkojë në zgjedhje. Kosova pritet që të jetë shteti i tretë ballkanik që mund të...

Thaçi president, Veseli kryeministër!

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, dhe zëvendësi i tij, Kadri Veseli, po pretendojnë që pas zgjedhjeve të ardhshme t’i marrin dy pozitat e para...

62 personat më të pasur kanë pasuri sa gjysma e botës

Sipas një raporti të ri të Oxfam International, 62 miliarderët më të pasur në botë kanë më shumë pasuri se gjysma popullsisë së botës...