Home 2016 Janar 17

Daily Archives: 17/01/2016

Lugina e Preshevës kërkon të jetë pjesë e Buxhetit të Kosovës dhe të Shqipërisë

Lugina e Preshevës kërkon të jetë pjesë e buxhetit të Kosovës dhe Shqipërisë. Janë më shumë se dhjetë kërkesa, të cilat i posedon edhe Tribuna...

Jeta me këste

Nga Brikenda Rexhepi - Kosovarët më së miri dinë të tregojnë për jetën me këste. Pak ka të tillë që nuk e kanë provuar,...

Rrezarta Shkurta hap ‘Instagram’ të ri, seleksionon ndjekësit

Pas arrestimit të bashkëshortit të saj Ermal Hoxha (nipi i Enver Hoxhës), i cili ishte i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës, këngëtarja Rezarta...

Teuta Selimi së shpejti lanson një baladë

Këngëtarja Teuta Selimi është në përgatitje të videoklipit të saj më të ri. Kënga është e zhanrit baladë dhe titullohet "S'do të bëhesh burrë". Teksti...

Për 12 vjet kosovarët i kanë marrë 8.1 miliardë euro kredi

Rritja e profitit të bankave në dy vjetët e fundit është bërë si rezultat i zvogëlimit të shpenzimeve të interesit, si dhe zvogëlimit të...

Gjermania do ta mbështesë Kosovën në avancimin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka takuar ne Berlin, ne kuadër të panairit Green Week homologun e tij gjerman, Christian...

Rastet Liverpoolit, fitorja i takoi Unitedit

Liverpool ka pësuar humbje në kuadër të xhiros së 22-të Ligës Premier. Derbi më i madh anglez i zhvilluar në stadiumin Anfield Road ndërmjet Liverpoolit...

Juventus lë pas Interin, dy pikë larg kreut

 Juventus ka shënuar fitore të thellë në xhiron e 20-të të Serie duke lënë pas skuadrën e Interit për herë të parë këtë sezon. Bianconerrët...

Godet Balotelli: Liverpool, shkatërroje Unitedin

Mario Balotelli është zgjuar nga “varri” duke goditur fuqishëm Manchester Unitedin me një deklaratë të radhës. Balotelli i cili është jashtë fushave për shkak të...