Home 2016 Janar 13

Daily Archives: 13/01/2016

Kamberi: Tetë parti shqiptare në Luginë të Preshevës, simbol i bajraktarizmit

Deputeti i Parlamentit të Serbisë, Shaip Kamberi, në emisionin “Info - Box”, ka theksuar se Tirana dhe Prishtina zyrtare nuk po e ndihmojnë sa...

Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, ngushëllon ambasadorin e Turqisë në Beograd

Myftiu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Nexhmedin ef. Saqipi,  ne emer te populates së Luginës së Preshevës, ngushëllon ambasadorin e Turqisë,...

Arifi ngushëllon ambasadorin turk në Beograd dhe Agjensionin TIKA

Me rastin e tragjedisë që ndodhi  në Stamboll, kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka ngushဩlluar institucionet e Turqisë të akredituara në Sërbi...