Home 2016 Janar 5

Daily Archives: 05/01/2016

Ja pse Gjuriq e quan Mustafën të fuqishëm

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq sot ka folur për qëndrimin e kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa...

Jabllanoviq: Nuk do të shkojë nesër në Gjakovë

Ish ministri i Kthimit dhe Komuniteteve në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq ka thënë se nesër (e mërkurë) nuk do të udhëtojë në Gjakovë...

Urimi

Nga Flaka Surroi - Është e pabesueshme se sa pak i duhet këtij populli për t’u gëzuar. Mbase sivjet do ta kuptojë se kjo...

Individët gabojnë, vlerat janë historike

Nga Burim Ramadani - Nëse, ne si kolektivitet – si shoqëri, marrin gabimet e individëve dhe ua veshim ato vlerave historike, përçudnojmë Lëvizjen Paqësore...

15 të plagosur nga shpërthimi i gazit në një shtëpi në Shkup

15 veta janë plagosur nga shpërthimi i një zjarri masiv në Draçevë të Shkupit.  Deri tek zjarri ka ardhur pas shpërthimit të një bombole...

Haradinaj: Pushtetin e ka kapluar paniku, “God bless USA”

Me "God bless USA" (“Zoti e bekoftë SHBA-në) Ramush Haradinaj e ka përmbyllur reagimin e tij lidhur me raportimin e medieve sot për fjalimin...

Shaqiri sulmon sonte Liverpoolin

Xherdan Shaqiri është në formacionin startues të Stoke Cityt që luan kundër Liverpoolit në Kupën e Ligës. Stoke pritet që të sulmojë që nga minuta...

Talenti i madh shqiptar vazhdon kontratën me Hamburgun (Foto)

Dren Feka ka vazhduar kontratën me Hamburgun deri në vitin 2019. Talenti shqiptar që mbron ngjyrat e te rinjve të Gjermanisë ka vendosur që të...

Themelimi i Asociacionit një proces i gjatë

Procesi për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk do të jetë i lehtë dhe do të marrë kohë për të përfunduar...

Gashi: “Stupcat” ia dhanë grushtin e fundit mitit për UÇK-në

Për skeçin e fundit të “Stupcave” që thumbonte momente të luftës së UÇK-së, në emisionin “Rubikon” të KTV-së kanë debatuar Fatmir Humolli - ish...