Home 2016

Yearly Archives: 2016

Ndahet nga jeta i riu hoxhë Izeir Destani nga...

Pas një sëmundje  u nda nga  jeta  i riu  hoxhë  Izeir Desatni   nga fshati Lluçan i komunës së Bujanocit. Hoxhë Izeir  Destani kohëve të fundit...

Urimi i kryetarit të Partisë Demokratike Nagip Arifi për vitin 2017

Të dashur vëllezër dhe motra shqiptare, Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës. Edhe pak orë na ndajnë nga fillimi i Vitit të Ri 2017. Vitin...

Hapet zyra për diasporën në kuadër të komunës së Bujanocit

Kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi bashkarisht me disa përfaqësues të diasporës që ndodhen në vendlindjen e tyre për rastin e festive të...

Restaurant “Pesë Yjet Exclusive” shpërndanë dhurata në shkollën fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc....

Restaorant “Pesë Yjet Exclusive” nga Tërnoci i Bujanocit  gjatë ditës së sotme ka shpërndarë paketë për  të gjith nxënësit e shkollës fillore “Muharrem Kadriu” në fshatin...

PVD në Bujanoc mbanë koktejin e fundvitit(video)

 Partia për Veprim Demokratik(PVD) dega në Bujanoc ka mbajtur sonte koktejin  e fundvitit. Kokteji  është mbajtur  në Restorantin “5 Yjet” në Bujanoc,  më gjërësisht mund...

Luginës së Preshevës i shtohet një doktor i shkencave islame

Muzafer Ramadani  nga fshati  Corroticë i komunës së Preshevës  me sukses sot ka mbrojtur  tezën e doktoraturēs nē lēminē e "tefsirit" (drejtēsisē)    në Pazarin...

Konferencë për shtyp e kryetarit të PD-së Nagip Arifi(Video)

Kryetari i Partisë Demokratike   Nagip Arifi sot ka zhvilluar  konferencë për shtyp. Më gjërësisht  ndiqeni videon më poshtë:

https://www.facebook.com/pg/Partiademokratike.org/videos/?ref=page_internal

Preshevë: Në Miratoc pastrohen deponitë ilegale, së shpejti në sistem pastrimi /foto/

Ndërmarrja publike Moravica vazhdon aksionin për pastrimit të deponive ilegale nëpër fshatra. Pas pastrimit te deponisë ilegale në fshatin Rahovicë vazhdon pastrimi i njërës nga...