Home 2015 Dhjetor 21

Daily Archives: 21/12/2015

Shoqata “Mjekët e Luginës” ndau mirënjohje për kryetarin Nagip Arifi

Kryetari i komunës së Bujanocit ka pranaur një mirënjohje nga Shoqata "Mjekët e Luginës" për kontributin e tij në mirëvajtjen e shoqtës. Shoqata "Mjekët e...

Blej një tortë ndihmo një maturant(foto)

Një grup maturantësh të shkollës së mesme "Sezai Surroi" në Bujanoc  kishin dalur  sot në hyrje të tregut të gjelbërt për të shitur ëmbëlsira...

Të kapur dhe në geto

Nga Lumir Abdixhiku - Kosovarët e getoizuar duhet ta konsiderojnë seriozisht gatishmërinë e vet për ta lënë në duar të kapësve fatin e jetës...

Ardita Sinani, kryetare e degës së PVD-së në Preshevë

Partia për Veprim Demokratik ka mbajtur sot në Preshevë zgjedhjet brenda partiake ku kanë zgjedhur kryetarin e degës së Preshevës. Me 101 delegat vote të...

BE-ja s’po tregohet e padrejtë me Kosovën

Njohësi i integrimeve evropiane, Avni Mazreku ka thënë se shteti i Kosovës nuk i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave. Ai ka...

Bombë në veri të Mitrovicës

Para ndërtesës së ashtuquajtur “Vampirusha” në veri të Mitrovicës në orën 3 e 20 të mëngjesit është hedhur një bombë, e cila dyshohet të...