Home 2015 Dhjetor

Monthly Archives: Dhjetor 2015

Regjisori Valton Jakupi telegram përshëndetës rinisë së Bujanocit

Regjisori europian Valton Jakupi i ka dërguar sot telegram urimi zyrës për të rinjë në Bujanoc me rastin e përbylljes së aktiviteteve të vitit...

Zyra për të rinjë nga Bujanoci me sukses përmbyll vitin 2015

Zyra për të rinjë nga Bujanoci gjatë ditës së sotme ka shënuar përmbylljen e vitit 2015. Gajtë ditës së sotme Zyra për të rinjë në...

Urimi i kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifit

Qytetarë të nderuar, Me përgjegjësinë e kryetarit të Komunës e them se po përmbyllim edhe një vit të suksesshëm në realizimin e objektivave tona,...

Bujanoc:PVD koktej fundviti për simpatizantët e saj(video&foto)

Partia për Veprim Demokratik dega në Bujanoc ka organizuar sot koktej me rastin e fundvitit. Me rastin e fundvitit Partia për Veprim Demokratik dega në...

KNSH mbanë seancën e fundit për vitin 2015

Këshilli Kombëtar Shqiptar Kombëtar Shqiptar sot ka mbajtur senacën e VIII të rregullt dhe seancën solemne për fundvitë në selinë e këtij institucioni me...

Mërgimtarët e Lluçanit i dhurojnë libra shkollës fillore”Sami Frashëri” ...

Shoqata e të rinjëve të fshatit Lluçan të komunës së Bujanocit e cila vepron në Zvicër sot i ka dhuruar një donacion shkollës...

Ndërroi jetë profesor Isa Bajçinca

Ka ndërruar jetë profesori i mirënjohur, Isa Bajçinca. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik familja e profesorit Bajçinca. "Me pikëllim të thellë...

Presheva fuqizon edhe më tej Alternativën!

Alternativa themeloi edhe nëndegët e radhës ato me nr 2 dhe 3. Në një prezencë masovike dhe një atmosferë pune , në qytetin e Preshevës...

Sukses apo……

Nga Muhamed Xhemaili Një vit me plot peripeci,me shumë vuajtje e pak suksese.Shumë ngjarje.Disa mbahen në mend e disa të tjera jo.Për t'i kujtuar ato...

Njeriu i tri luftërave

Pa asnjë moshatar në rrethin e tij, plaku Hasan Ahmeti po e mund pleqërinë çdo ditë e më shumë me vullnetin që e ka...