Home 2015 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2015

Sondazhi i Index Kosova: PDK e para, Vetëvendosje para LDK-së

Hulumtimi i rregullt i opinionit publik, i zhvilluar nga Index Kosova me 1,024 të anketuar në Kosovë në nëntor të këtij viti, zbulon se...

Haradinaj ndalet nga policët – ja çka u thotë! (Foto)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk është lejuar nga Policia që të ngjitet në katin e lartë të Kuvendit, aty ku kohëve të fundit...

Fisnik Ismaili shoqërohet nga Policia, nuk lejohet të hyjë në Kuvend

Deputeti i Vetëvendojes Fisnik Ismaili është ndaluar nga Policia e Kosovës, dhe i njëjti po vazhdon të shoqërohet ngaPolicia dhe nuk është lejuar që...

Alarm për bombë në QKUK

Stafi i QKUK-së kanë raportuar në polici se po dyshojnë se në këtë institucion shëndetësor ndodhet një bombë. Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka konfirmuar...

Përsëri gaz lotsjellës në Kuvend, Veseli jep pauzë

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë, pasi deputetët të opozitës kanë hedhur sërish gaz lotsjellës. Deputeti Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi janë deputetët që...

Haradinaj: Jemi të palëkundur në qëndrimet tona

Deputeti Daut Haradinaj ka konfirmuar se do të vazhdojnë ta bllokojnë Kuvendin e Kosovës. Ai tha se janë të palëkundur në qëndrimet e tyre, ndërsa...

PROGRESI Evropian falënderim për kryetarin Arifi

Programi i PROGRESIT Evropian e ka shpërblyer me mirënjohje kryetarin e komunës së Bujanocit Nagip Arifi me rastin e nënshkrimit të memorandumit të marrëveshjes...

Kryetari Arifi ftohet në hapjen e javës të Biznesit Kosovar

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi është ftuar që të marrë pjesë në hapjen e javës së Biznesit Kosovar e cila sot fillon...

(Video )SPECIALE: Në Bujanoc me ansamblin “Shota” shënohet 28 Nëntori

SPECIALE: Në Bujanoc me ansamblin "Shota" shënohet 28 Nëntori  

Veseli: Opozita po e sfidon shtetin, ejani të dialogojmë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se veprimet e organeve të rendit dhe drejtësisë, në përputhje me ligjet dhe Kushtetutën, janë...