Home 2015 Tetor 30

Daily Archives: 30/10/2015

Luginë: Mediat e pakicave dhe sfidat e tyre(Video)

Klubi për të drejtat e njeriut dhe pakicave për lirinë e shprehjes ka reaizuar një intervistë me përfaqësuesit e mediave në Bujanoc me temë...

Zgjidhet problemi i energjisë elektrike për banorët e fshatit Suharnë të Bujanocit(Video)

Për banort e kthyer të fshatit Suharnë të Malësisë së Bujanocit është zgjidhur problemi i energjisë eletrike që u mungonte tash e 10 vite. Shefja...

Pajaziti dhe Isufi premtojnë spektakël në derbi

Në derbin futbollistik i cili do të zhvillohet të dielën në mes Gjilanit e Dritës dy trajnerët Sedat Pajaziti i Gjilanit e Bekim Isufi...

Nënshkruhet kontrata për rregullimin e shtratit të lumit në Tërnoc(Foto+Video)

Gjatë ditës së sotme është bërë nënshkrimi i kontratës për rregullimin e shtratit të lumit në fshatin Tërnoc pas gati tre vite të proceseve...

Arrestimi i Kurtit “kushtoi” 4500 euro!

Arrestimi i deputetit Albin Kurti më 12 tetor të këtij viti në Çagllavicë, i kushtoi Buxhetit të Policisë së Kosovës - 4500 euro. Institucioni që...