Home 2015 Tetor 26

Daily Archives: 26/10/2015

E izoloi veten për 25 vite në këtë shpellë, çfarë bëri aty është e...

Ra Paulette, vendosi që të izolohet në një shpellë nëntokësore në këtë shkretëtirë për 25 vite rresht. Ju do të shihni një hyrje të vogël...

Mustafa: Kriza tejkalohet duke respektuar rregulloren e Kuvendit

Me nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, Kosova shpreh gatishmërinë dhe zotësinë e saj që t’i dëshmojë Bashkimit Evropian se është një shtet partner...

Rita Ora ka jetuar në jetimore kur ishte fëmijë

Rita ka treguar se fluturimi me të cilin u shpërngulën nga Kosova ishte fluturimi i fundit para se aeroporti të mbyllej dhe për këtë...

Haradinaj takon Sylejman Osmanin e BIK-ut

 Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë , Ramush Haradinaj ka vizituar Bashkësinë Islame në Komunën e Gjilanit, ku është pritur nga Sylejman Osmani....

Bojkotim i orës së parë në dy ndërrimet në të gjitha shkollat shqipe në...

Njoftohen të gjitha mediat se nga takimi i mbajtur më 24.10.2015 në mes Këshillit Kombëtar Shqiptar dhe aktivit të drejtorave të shkollave fillore dhe...

Në betejë me analfabetët

Nga Lumir Abdixhiku - Sot nuk mund të ketë kompromis në mes të plagjiatit e origjinalitetit, kualitetit e kapërcimit, intervenimit e meritës. Nuk mund...

Mbi pushtetin arrogant dhe opozitën e radikalizuar

Nga Faton Ismajli - Kosova asnjëherë nuk ka qenë më afër shpërthimit qoftë në fushën politike, qoftë në atë sociale. Kur të dyja këto...

Me apo pa parlament?!

Arta Dauti  Situata politike e cila është krijuar në Kosovè nuk po ngjason me një vend demokratik siç njihet Kosova nga themelimi dhe shtetndërtimi i...