Home 2015 Tetor 24

Daily Archives: 24/10/2015

Partia Demokratike zgjedh kryesinë e re në nëndegën e saj në...

 Nëndega e Partisë Demokratike në Bujanoc ka zgjodhur sot anëtarët e kuvendit dhe Kryesinë e re. Partia Demokratike ka filluar zgjedhjet nëpër nëndegët e saja...

Bujanoc: Montohen serat për prodhimtaritë bujqësore donacion nga TIKA (Foto )

Përfituesit e serave të komunës së Bujanocit, tashmë mund të fillojnë me mbjelljen e prodhimatarive bujqësore ngase është bërë edhe montimi i serave. Donacioni në...

Mision kontrolli në kufirin Greqi-Maqedoni-Shqipëri

Liderët e Bashkimit Evropian dhe ata të Ballkanit po e shqyrtojnë çështjen e mbështetjes së krijimit të një misioni të ri për kontroll në...

Ja çfarë i kishte shkruar Duka De Biasit para ndeshjes me Serbinë

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka zbuluar se u ka dërguar nga një letër lojtarëve dhe Gianni De Biasit para ndeshjes...

Suarez: Këtë nuk e kam pritur

Luis Suarez nuk e ka pritur që në sezonin e parë me Barcelonën të fitoj tre trofe të rëndësishëm. Para një viti Luis Suarez krihte...

Proshuta dhe mishi i përpunuar shkaktojnë kancer

Organizata Botërore e Shëndetësisë thuhet se po planifikon të tregojë se proshuta, salsiçja dhe disa mishra të përpunuara janë duke shkaktuar kancer. Mishi i...

Sonte mund të fleni një orë më shumë

Natën midis së shtunës dhe të dielës fillon llogaritja dimërore e kohës, ku akrepat e orës do të zhvendosen për një orë mbrapa. Praktikisht, kjo...

Politika zhyt vendin në krizë e kaos

Përpjekja për të debllokuar Kuvendin e Kosovës, të premten pasdite, ka përshkallëzuar krizën mes koalicionit qeverisës dhe opozitës, duke e zhytur legjislativin e vendit...

Improvizimi i Kuvendit, si ai i vitit 2008 në Shqipëri (Foto)

Deputetët e pozitës në Kuvendin e Kosovës, pas disa tentimeve u detyruan që seancën ta zhvillojnë në një sallë të improvizuar në katin e...

Rruga e gjatë e ndjekjes së protestuesve (Video)

Njësitet Speciale të Policisë kanë bërë rrugë të gjatë të ndjekjes së protestuesve nëpër Prishtinë. KALLXO.com ka xhiruar ndjekjen e protestuesve që ka nisur nga...