Home 2015 Tetor 23

Daily Archives: 23/10/2015

Eskalon gjendja në rrugë – Policia përdorë gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Edhe jashtë Kuvendit Policia Kosovës ka ndërhyrë dhe e ka larguar masën nga aty, pasi aktivistët kanë filluar ta sulmonin policinë me koktej molotovi...

Albin Kurti gjuan gazlotësjellës në Kuvend

Albin Kurti gjuan gazlotësjellës në Kuvend, në kohën kur Kryeparalamentari Veseli ka nis seancën e Kuvendit Albin Kurti gjuan gazlotësjellës në Kuvend, në kohën kur...

Dërguti: Kryesia ka vendosur që në seancë të futet sigurimi

Kryesia ka marrë vendim që brenda sallës në seancë të futet sigurimi. Kështu ka konfirmuar nënkryetarja e Kryesisë Aida Dërguti pas përfundimit të mbledhjes së...

Pas 20 minutave do të fillojë seanca – prezentë edhe sigurimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se seanca do të fillojë pas 20 minutash. Gjithashtu bëhet e ditur se në...

Kosovari e shpartallon serbin në garën në Turqi (Foto)

Mundësi nga Kosova, Endrit Gashi ka mpopshtur përfaqësuesin e Serbisë në xhiron e parë të kampionatit ballkanik që po mbahet në Bursa të Turqisë. Kampionati...

Aida Dërguti lëshon mbledhjen e Kryresisë

Deputetja e LVV, dhe nënkryetarja e Kuvedit,Aida Dërguti, ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. Ajo kishte hyrë në mbledhje për të bërë dy...

Pozita me plan strategjik për mbajtjen e seancës?

Koalicioni Qeveritar është duke bërë përpjekje që me çdo kusht të mbajë seancën e Kuvendit të Kosovës. Burime të pa konfirmuara të KosovaPress-it, bëjnë të...