Home 2015 Tetor 22

Daily Archives: 22/10/2015

Një opozitë e humbur, një pozitë e ndarë

Nga Lumir Abdixhiku - Pavarësisht të gjithave, ndonëse argumentet mund të mbesin të qëndrueshme, promovimi i anarkisë në demokraci mbetet i papranueshëm. Për këtë...

Prishësi i tabusë dhe klubi i vajtimtarëve

Nga Enver Robelli - Në Serbi po bëhet shumë zhurmë pasi kryetari i Akademisë tha atë që e kanë të qartë të gjithë: Kosova...

​Shqipëria mposhtet nga shqiptarët

Shqipëria U17 u mposht 2-0 nga Zvicra U17 në ndeshjen që ishte e vlefshme për eliminatoret e Europianit për grup-moshën deri në 17 vjeç Por...

Thaçi: UNESCO do të vendosë në të mirë të Kosovës

Kosova dje e ka marrë dritën e gjelbër nga Këshilli Ekzekutiv i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë – UNESCO,...

Mustafa: Po i hapet rruga evropiane Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka quajtur lajm i mirë vendimin e sotëm Këshillit të Bashkimit Evropian për miratimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit...

Bahtiri e Rakiq nuk merren vesh për kufijtë e Mitrovicës

Përcaktimi i kufijve administrativë mes komunës jugore dhe veriore të Mitrovicës ka tensionuar raportet ndërmjet dy krerëve të Mitrovicës. Memorandumi për përcaktimin e kufijve, i...

Thaçi: Parlamenti mos të shndërrohet në vend të armëve dhe dhunës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkrahur vendimin e kryesisë së Kuvendit që seanca të vazhdojë nesër, duke thënë se do të përpiqen që...

Universiteti i Trakias në Edirne të Turqisë një mundësi e mirë për...

Në ditën e dytë të vizitës së kryetarit të Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu në Edrene të Turqisë ka zhvilluar një sërë takimesh me...