Home 2015 Tetor 6

Daily Archives: 06/10/2015

Mesazhi i Ambasadores gjermane: Ata që kërkojnë zgjedhje janë të papërgjegjshëm

Ambasadorja e Gjermanisë në Prishtinë Angelika Viets ka reaguar ndaj thirrjeve për zgjedhje të parakohshme në vend duke thënë se kjo do të ishte...

Haradinaj: Pa u largu ky koalicion, nuk bëhet mirë në Kosovë

Kryetari i Aleances për Ardhmerinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot ka qëndruar në Gjakovë, me ç’rast ka zhvilluar disa takime me struktura të...

Jahjaga dhe Conde bisedojnë për gjendjen në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim Raportuesin për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Agustin Conde. Presidentja...

Bllokada në Kuvend rrezikon liberalizimin e vizave

Vazhdimi i bllokadës së punës në Kuvendin e Kosovës mund të ketë efekte negative në procesin e liberalizimit të vizave. Kështu të paktën deklarojnë...

Ballisti merr një çmim në Prekazin legjendar (Foto)

Ismajl Morina i njohur si Ballisti, ka marrë çmimin si ‘O sa mirë me qenë shqiptar” nga familja Jashari në Prekaz. Ky çmim ndahet nga...

Jack Dorsey emërohet drejtor gjeneral i Twitter

Investitorët e kanë thirru takimin e bordit të kompanisë për ta caktuar bashkë-themeluesin e Twitter, Jack Dorsey në pozitën e drejtorit të përgjithshëm të...

Ndaloni së ngrëni thonjtë, duke shfrytëzuar këto teknika

Është një nga shprehitë më të këqija që ekzistojnë, por miliona njerëz vazhdojnë të hanë thonjtë. Por pse e bëjnë këtë? Sipas psikologëve, kjo është...

Xhemilja kundër Labit – Do të kandidojë për kryetare të Ferizajit me numër 69?!...

ëngëtarja Xhemile Veselaj e cila ishte qendër të medies për kopjimin e këngës ‘Kukavica’ e më pastaj për një puthje me një femër në...