Home 2015 Tetor 5

Daily Archives: 05/10/2015

BLERIM HASANI AKTORI QË PO SYNON KINEMATOGRAFINË EUROPIANE(VIDEO)

Blerim Hasani është një aktor nga Tërnoci i Bujanocit aktrimin e kam dashur nga fëmijëria, kënaqësinë shpirtërore të skenës e filluar në shkollën fillore...

Musliu priti të rinjët nga Sanxhaku

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu priti në takim një grup prej 20 të rinjve boshnjak nga Sanxhaku dhe shqiptarë...

Së shpejti audicioni i spektaklit “Talenti i Luginës”(Video)

Pavarësisht situatës së krijuar pas procesit të privatizimit, Radio Televizioni Presheva po vazhdon misionin a saj në zbatimin e skemës programore. Në kuadër të plan...