Home 2015 Tetor

Monthly Archives: Tetor 2015

Dua e hatmes në fshatin Tërnoc të Bujanocit(Video+Foto)

Në kuadër të xhamisë së Strugarëve në fshatin Tërnoc sot u mbajt dua hatmeje me nxënësit që kanë vijuar leximin e Kur’anit. 22 nxënës sot...

Luginë: Mediat e pakicave dhe sfidat e tyre(Video)

Klubi për të drejtat e njeriut dhe pakicave për lirinë e shprehjes ka reaizuar një intervistë me përfaqësuesit e mediave në Bujanoc me temë...

Zgjidhet problemi i energjisë elektrike për banorët e fshatit Suharnë të Bujanocit(Video)

Për banort e kthyer të fshatit Suharnë të Malësisë së Bujanocit është zgjidhur problemi i energjisë eletrike që u mungonte tash e 10 vite. Shefja...

Pajaziti dhe Isufi premtojnë spektakël në derbi

Në derbin futbollistik i cili do të zhvillohet të dielën në mes Gjilanit e Dritës dy trajnerët Sedat Pajaziti i Gjilanit e Bekim Isufi...

Nënshkruhet kontrata për rregullimin e shtratit të lumit në Tërnoc(Foto+Video)

Gjatë ditës së sotme është bërë nënshkrimi i kontratës për rregullimin e shtratit të lumit në fshatin Tërnoc pas gati tre vite të proceseve...

Arrestimi i Kurtit “kushtoi” 4500 euro!

Arrestimi i deputetit Albin Kurti më 12 tetor të këtij viti në Çagllavicë, i kushtoi Buxhetit të Policisë së Kosovës - 4500 euro. Institucioni që...

Shefi i CIA-s: Edhe Rusia kërkon largimin e Assad-it

Shefi i shërbimit amerikan të inteligjencës është i bindur se edhe Rusia kërkon largimin e diktatorit sirian, Basha al-Assad. John Brennan tha se ai nuk...

Shtohen tensionet: NATO do dërgojë 4 mijë trupa në kufi me Rusinë

Mijëra ushtarë mund të dërgohen nga NATO në kufirin me Rusinë, ndërkohë që tensionet me Vladimir Putinin vijnë duke u shtuar. Shefat e NATO-s po...

Cana: Kombëtarja shqiptare, krenaria ime

Lorik Cana gjatë merkatos së verës ishte pranë kalimit tek klubi i Marsjës, mirëpo siç mediat francezë shkruajtën një ditë më parë, ish trajneri...

Ushtrimet prej 30-minutash më të mira për humbje peshe

Një stërvitje e shkurtër ditore prej vetëm 30 minutash në ditë mund t’i ndihmojë personat në dietë të humbasin më shumë peshë se ushtrimi...