Home 2015 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2015

Naim Salihu zgjidhet drejtor në shkollën fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc

Në shkollën fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc të Bujanocit sot është zgjedhur drejtorin e ri. Në mbledhjen e sontme, këshilli i shkollës fillore “Muharrem Kadriu“...

“Lufta” edhe për 30 studentë në Fakultetin e Mjekësisë

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë i ka dhënë “zor” që t’i regjistrojë edhe 30 studentë të rinj në Fakultetin e Mjekësisë. Kështu, në...

Mbi polarizimin e shoqërisë

Nga Lumir Abdixhiku - E gjitha çfarë ky rend diskutues mund të prodhojë është polarizimi i shoqërisë. Në këtë polarizim palët do të shihen...

Republika private e vezëve

Nga Flaka Surroi - Gjithçka është privatizuar në Kosovë dhe e gjithë pasuria është përqendruar në një rreth njerëzish të fuqishëm që me dhunë...

Arsenal insiston për yllin e Realit

Arsenal kthen sërish interesimin për Iscon. Skuadra angleze, Arsenal ka kthyer sërish interesimin për mesfushorin e Real Madridit, Isco, i cili e ka nisur shumë...

Sot është dita më e veçantë për vajzën e Ibrahim Rugovës, Teutën!

Vajza më e vogël e Ibrahim Rugovës, Tetuta 29 shtatorin e ka ditën më të veçantë të vitit. Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot...

Pavarësia e Kosovës, çështje e kryer

Shteti i Kosovës është një proces i pakthyeshëm dhe ai vazhdon të injorohet vetëm nga politikanët e papërgjegjshëm. Kështu ka deklaruar në një intervistë...

Bllokimi i Kuvendit, qasje e rrezikshme

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci ka thënë se logjika e bllokimit të punës së Kuvendit nga opozita është e rrezikshme dhe...

Serbia e pranon se e ka humbur betejën me Kosovën për UNESCO

Krerët shtetërorë të Kosovës që me vete kanë marrë edhe shumë zyrtarë me rastin e 70-vjetorit të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara,...

Mbahet sot samiti i liderëve në Nju Jork, i ftuar edhe Mustafa

 Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, do të jetë sot i pranishëm në samitin e liderëve që do të mbahet në Nju Jork. Këtë njoftim e...