Home 2015 Korrik 30

Daily Archives: 30/07/2015

E pabesueshme! Ja çfarë i bën Coca-Cola trupit të njeriut në një orë

Një ikonografi e ndërtuar nga “Farmacistët Renegadë” ka nxjerrë pasojat që mund të shkaktojë në trupin e njeriut një Coca-Cola për vetëm një orë. Mjeku...

Kompanitë e kërkim-prodhimit të hidrokarbureve mashtrojnë me kostot për të shmangur tatim fitimin, mbi...

Agjencisa Kombëtare e Burimeve Natyrore (AKBN) ka konstatuar një nivel shumë të lartë të kostove që i konsideron të parregullta, pra të kryera jo...

Mavraj afër rikthimit

Mërgim Mavraj pak nga pak po e hedh pas krahëve dëmtimin e rëndë që pësoi në fund të sezonit të kaluar dhe mund ti...

Luana Vjollca: Nuk do jem më ‘Vajza e Motit’

Luana Vjollca ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në programin "Wake Up" drejtuar nga Eno Popi, për të promovuar projektin e saj më...

Siguria Gjinore

Nga Burim Ramadani - Duhet të ndërmerren hapa konkret dhe specifik në verifikimin e plotë të kompozicionit gjinor në nivelet e ushtrimit të përgjegjësive...

Shkathtësitë komunikuese të shqiptarëve në stilin “Ti për lisa, unë për fshisa!”

Nga Augustin Palokaj - Nuk është problem pse gazetarja e ZDF-it gjerman ia ka ndërprerë intervistën presidentes Jahjaga për arsye se ajo as përafërsisht...

Rruga për në theqafje

Nga Lumir Abdixhiku - Truku më i madh që kapësit e shtetit kanë nxjerrë nga mangët ndonjëherë, është mosvotimi i Gjykatës Speciale dhe marrja...

Në Kosovë ndërrohet lehtë identiteti

Në Kosovë lehtësisht mund ta ndryshosh identitetin në dokumentet zyrtare. Ky është njëri nga shqetësimet e Komisionit Evropian, i cili përmes ekipit të tyre...