Home 2015 Korrik 26

Daily Archives: 26/07/2015

Arsyet pse duhet të hani tranguj çdo ditë

Shfrytëzoni përparësitë e sezonit të trangujve duke i konsumuar për çdo ditë, sepse, përveç në zvogëlimin e rrezikut të kancerit, hidratojnë trupin dhe eliminojnë...

Prishtinë: I bën për spital policët

Në fshatin Bërnicë në Komunën e Prishtinës, dje rreth orës 11:35, është arrestuar një person për shkak se i ka sulmuar policët gjatë punës...

Vulin e hedh fajin te Prishtina për mos zbatimin e marrëveshjeve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies sociale në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se Prishtina nuk është e gatshme dhe gjithmonë gjen arsye...

Zbulon varrin e stërgjyshit pas 105 viteve (Foto)

Ky varr i cili njihet me emrin “Varri i Arllatit” ka më shumë se 100 vite që gjendet në Bjeshkët e Rancit të Caralevës...

E lind fëmijën e tetë, që t’i vazhdohet sociali

Sadrije Berisha, nga Fushë Kosova, ka tetë fëmijë, më i vogli është disamuajsh. Kur fëmija i saj i shtatë i bëri pesë vjet, asaj...

Stipe Mesiç vazhdon ta shprehë dashurinë për shqiptarët (Foto)

Ish-presidenti i Kroacisë, StipeMesiç, vazhdon të ruajë simpatinë për shqiptarët edhe pas lënies së postit të lartë publik. Ai madje së fundmi ka bërë edhe...

Kush duhet luftuar ekstremizmin fetar?

Nga Xhabir Hamiti - Luftimi i padrejtësive dhe realizmi i drejtësisë duhet të bëhet përmes veprimeve dhe mjeteve legjitime. As një njeri, zemra e...

Itali, 1200 emigrantë mbërrijnë në Siçili pas rreziqeve në Mesdhe

Më shumë se 1200 emigrantë ilegalë kanë mbërritur në Siçili, pasi u shpëtuan në det të hapur nga anijet norvegjeze dhe ato irlandeze. Sipas Organizatës...

Shkodër, asgjësohen 3801 rrënjë kanabis; në kërkim autorët

Policia e Shkodrës ka vijuar operacionet antikanabis edhe gjatë kësaj fundjave, duke bërë të mundur asgjësimin e 46 parcelave të mbjella me 3801 rrënjë...

Shqiptarët e Medvegjës,Bujanocit e Preshevës të diskriminuar kurse pakica Serbe e Kosovës duan frekuenca,asosacion...

Shkruan: Mr. Sc. Refik HASANI   Pakica Serbe në Kosovë kërkojn :   -       Kanal të veqantë në televizionin qendror publik  (Ky kanal i tv-ës publike  tani...