Home 2015 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2015

Ambasadorja e Francës në vizitë tek Kryetari Nagip Arifi(Video)

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi dhe ai i kuvendit komunal Jonuz Musliu kanë pritur sot ambasadoren e Francës në Beograd Christine Moro...

Edu karavan 2015 me punëtori të ndryshme

Shoqëria "Çelësi i Artë" nga Nishi edhe këtë vit realizon projektin "Edu karavan", i cili është dedikuar për fëmijët e prodhuesëve të duhanit nga...

Feti Mehdiu, 30 vjet nga përkthimi i plotë i Kur`anit: një përvojë e jashtëzakonshme

Nga Shkëlzen Rrecaj Viti 2015 shënon një jubile të rëndësishëm sa për akademik Feti Mehdiun, po aq edhe për kulturën islame shqiptare. Në qershor të...

QSA organizoi iftarin e solidaritetit‏

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit ne Wels te Austrise me rastin e muajit te Ramazanit, organizoi iftarin e solidaritetit. Ne iftar morren pjese anetaresia...

SHOQATA KULTURORE “DITURIA” SHTRON IFTAR PËR NDER TË MUAJIT TË RAMAZANIT

 Iftari u shtrua të shtunën e dytë të muajit të bekuar  të ramazanit. Pjesëmarrës në iftar ishin: profesorë, student, nxënës, aktivist të shoqatës nga...

Fëmijët në pushime verore, ushtarët në objektet shkollore

Gjatë muajve korrik dhe gusht të këtij viti do të ndryshojë infrastruktura në disa objekte shkollore në komunën e Bujanocit. E gjithë kjo do të...

Kontrabanda me njerëz në Zvicër – në duar të kosovarëve

Rojat kufitare kanë kapur gjatë pesë muajve të parë të vitit 7,027 të huaj me dyshimin për hyrje ilegale në Zvicër, si dhe 156...

Ky është personi përgjegjës për sulmin në Tunizi

Personi që vrau 38 persona në plazhin e një hoteli në Tunizi, thuhet se kishte përzgjedhur se cilët do të jenë viktimat. Nga 38...

Ish-Antari i Vetëvendosjes: Çudi qysh se rrehem dje qet far BOSCH-in, shpulla gojës!

Leon Duhanaj, ish-anëtar i Këshillit të Përgjithshëm në Lëvizjen Vetëvendosje, ka reaguar pasi ambasadori Holandez Robert Bosch, kishte nisur një debatë të “nxehtë” me dy...

Thaçi: Themelimi i Speciales nga OKB, me pasoja të mëdha për Kosovën

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi, në mbledhjen e Qeverisë, ka kërkuar që Gjykata Speciale gjithsesi të formohet në Kosovë. Thaçi ka thënë se “uk duhet lënë hapësirë...