Home 2015 Prill

Monthly Archives: Prill 2015

Deliu: Na lanë të presim 3 orë në kufi

9 deputetë nga i gjithë spektri politik i Kuvendit të Kosovës po takohen sot në Beograd me deputetë të Kuvendit të Serbisë. Paradite palët kanë...

Barca nuk njeh kundërshtar

Barcelona është treguar skuadër më e fortë përballë Espanyolit në derbin katalunas duke fituar me rezultat 2-0 në Cornella-El Prat. Një paraqitje jashtëzakonisht cilësore e...

Musliu takoi drejtorat e shkollave fillore dhe të mesme me mësim në gjuhën shqipe

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), me ftesë të kryetarit Jonuz Musliu, u mbajt mbledhje e përbashkët me të gjithë drejtorët e Shkollave...

Arifi: «Nyja e lëmshit politik në Luginë do të zgjidhet kur Shqipëria dhe Kosova...

 INTERVISTË EKSKLUZIVE ME KRYETARIN E KOMUNËS SË BUJANOCIT, NJËHERËSH KRYETAR I PD-SË, DR.SC.NAGIP ARIFI Me kryetarin e Komunës së Bujanocit, njëherësh kryetar i PD-së, dr....

Nata e Regaibit

Regaib është shumësi i fjalës Ragibe që do të thotë Nata e dhuntive, shpërblimëve, faljes, veprimit të punëve të mira dhe largimit nga ato...

Së pari Zëvendës Kryeministëri z.Hashim THAQI , të viziton bashkëkombasit e vetë...

 Shkruan : Mr.Sc. Refik HASANI Rruga për në Beograd kalon përmes ksaj krahine shqiptare , së pari vizitohen bashkëkombasit e tek pastaj edhe në Beograd...

A duhet harruar mobilizimi i dhunshëm i Tërnocasve ?!

Popullata shqiptare e Komunës së Bujanocit dhe më gjerë, gjatë kohës së luftës ka përjetuar gjëra nga më të tmerrshmet. Gjatë tërë luftës në Kosovë...

Gëzimi i rradhës për ndërtimin e shtëpisë së re

Gjatë ditës sotme në fshatin Tërnoc është bërë edhe një marrëveshje për ndërtimin e një shtëpie në kuadër të akcionit për ndërtimin e 100...

Ministria e Arsimit e Serbisë shpallë listën e nxënësve që kanë përfituar...

Ministria e Arsimit e Republikës së Serbisë,i ka dërguar të gjitha shkollave listën me emrat e nënësve të cilët kanë përfituar tekste falas për...

Medvegja përshëndetë marrëveshjen për hapjen e pikëkalimit të ri kufitar me Kosovën në këtë...

Zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës në largim, Florim Sahiti ka përshëndetur sot marrëveshjen e arritur me 21 prill në Bruksel ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës...