Home 2015 Prill 29

Daily Archives: 29/04/2015

Pranon Islamin dhe me vete i merr edhe 1000 të tjerë (VIDEO)

Në vazhdim ju ofrojmë tregimin për mjekun nga Rumunia i cili vetëm për një bamirësi pranoi Islamin dhe pastaj ishte shkaktar që 1000 njerëz...

Hoxhaj: Nesër miratohet MSA-ja për Kosovën

Komisioni Evropian (KE) nesër do ta miratojë Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit (MSA) me Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për...

Veseli në Strasburg, diskuton për integrimet evropiane

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjendet në Strasburg ku edhe po fillon takimi i shtatë ndërparlamentar, Parlamenti Evropian – Kosova. Sipas tij, i...

Gjermania deportoi edhe 155 aziklërkues kosovarë

Sot janë kthyer nga Gjermania edhe 155 azilkërkues kosovarë. Policia e Kosovës ka konfirmuar se 155 persona sot në mëngjes kanë aterruar në Aeroportin...