Home 2015 Prill 28

Daily Archives: 28/04/2015

OSBE nga Vjena reagon për rastin e gazetarit të INA

OSBE ka shprehur shqetësime për rastin e sulmit dhe moslejimin e kryerjes së detyrës të gazetarit të INA, Fërgim Demiri në Manastir. Ky reagim...

Haziri takoi kryetarin e Këshillit Nacional, Jonuz Musliu

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim në zyrën e tij kryetarin e Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Preshevës,...

Myftiu i BIPBM-së takon ambasadorin e Turqisë në Beograd

Myftiu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Nexhmedin ef. Saqipi, të hënën e 27 prillit, qëndroi për një vizitë me karakter pune...

OVL e UÇPMB-së do të hap ekspozitën me fotografi nga dëshmorët e...

Oganizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Clirimtare për Preshevë Medvegjë dhe Bujanoc, aktivitetin tradicional vjetorë për përkujtimin e vlerave të luftës së...

Kthehen në Kosovë 121 refugjatë nga Gjermania

Nga aeroporti “Baden Airpark” afër Karsluhes sot për në vendlindjen e tyre janë nisur 121 kosovarë, raportojnë mediet gjermane. Të gjithë refugjatët së fundmi kanë...

Shqiptarët e Luginës, të parët për azil

Raporti i parë i FRONTEX për 2015-n, tregon se 1847 shqiptarë kërkuan azil në vetëm pesë javët e para të këtij viti, çfarë përfaqëson...

Dy shqiptar nga Kosova Lindore kapen me mjete të mprehta dhe sprej

Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë” ka raportuar se në dalje nga Republika e Kosovës është ndaluar vetura “Reno” që drejtohej nga i dyshuari...