Home 2015 Prill 20

Daily Archives: 20/04/2015

Shqipja tashmë do të mësohet edhe në Ankara

Pas kurseve të gjuhës shqipe në Stamboll dhe Izmir, më 22 prill fillon kursi i gjuhës shqipe edhe në Ankara. Këto kurse do të zhvillohen...

Delegacioni nga Kosova takon deputetin popullor Shaip Kamberi

Delegacioni nga Kosova, kanë takaur sot në në Bujanoc edhe deputetin popullor Shaip Kamberi. Zëvendësministri i integrimeve Europiane të Kosovës, Ramadan Ilazi dhe ambasadori...

Zëvendës Ministri i Integrimeve Evropiane të Republikës së Kosovës vizitoi KKSH-në

Në selin e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu, priti në një takim pune zëvendës Ministrin e Integrimeve Evropiane të Republikës së Kosovës,...

Arifi priti zv.ministrin për Integrime Evropiane të Kosovës

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi priti sot në kabinetin e tij një delegacion nga Republika e Kosovës Zëvendësministrin për Integrimeve Evropiane Ramadan...

Kamberi:« Jemi për ndërtimin e parimeve të reciprocitetit me të drejtat e serbëve të...

INTERVISTË ME ISH-KRYETARIN E KOMUNËS SË BUJANOCIT, NJËHERËSH DEPUTET NGA LUGINA E PRESHEVËS NË PARLAMENTIN E SERBISË, Z.SHAIP KAMBERI Intervistoi Dashnim HEBIBI Bujanocë, 20 prill Zoti Kamberi,...