Home 2015 Prill 15

Daily Archives: 15/04/2015

Shtetasi maqedon kapet me 4 kilogram heroinë të fshehur nën ulëse

Në vendkalimin kufitar të Preshevës, doganierët sot në mëngjes kanë ndaluar një shtetas të Maqedonisë që po tentonte të kontrabandoj drejt Europës 4 kilogram...

Shtetasit turk i zbulohen 37.000 euro në rrobat e brendshme

Gjatë festave të këtij muaji, doganierët në vendkalimin e Preshevës dhe atë Gradina kanë ndaluar përkohsisht 70.000 euro, ndërsa 37.000 prej tyre janë zbuluar...

Për shtetin, sigurinë dhe demokracinë

Nga Burim Ramadani - Kosova ka nevojë për ndërrimin e politikës, jo ndërrimin e shtetit! Shteti është yni. Nuk na vyen gjë ndërrimi i...

Pse disa shqiptarë e kanë frikë bashkimin?

Shkruan: Jakup Krasnqi Kur po i lexoj disa shkrime e opinione kundër Deklaratës se Edi Ramës, menjëherë po me shkon mendja në vitin 1998, kur...

Gjilani i mobilizuar për protestën e 18 prillit

Qendra e Lëvizjes VV në Gjilan mbajti sot konferencë për shtyp lidhur me protestën gjithëpopullore që do të mbahet më 18 prill në Prishtinë,...

Limaj në Gjilan: Bashkohuni në protestën madhore të 18 prillit

Limaj, në takim me strukturat e degës së Gjilanit, ka folur për protestën kundër kapjes së shtetit, që do të mbahet të shtunën, më...

Nuk ndalet Lenjani, zbulon edhe një hartë të vitit 1974

Selver Lenjani i angazhuar maksimalisht për ta mbrojtur çdo cep të kufirit kosovarë ka siguruar edhe një hartë që mbanë vitin 1974 e cila...

Mbyllen tri ordinanca në Gjilan në mungesë të licencës

Gjatë këtij operacioni janë kontrolluar shtatë ordinanca, ku në mesin e tyre janë mbyllur tri (3) në mungesë të licencës nga MSH-ja, ndërsa në...

Isa Mustafa: Problemet të zgjidhen në institucione, jo në rrugë

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka folur sot për protestën e 18 prillit të paralajmëruar nga tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma. Duke folur...

Historike: Pranohet ndërkombëtarizimi i Atletikës së Kosovës

Kosova ka marrë edhe një lajm të madh nga ndërkombëtarizimi i sportit. Nga mbledhja e mbajtur në Pekin të Kinës, Bordi Ekzekutiv botërore të Atletikës...