Home 2015 Mars

Monthly Archives: Mars 2015

109 milionë euro për Ronaldon

Manchester United është duke përgatitur ofertë me vlerë prej 109 milionë euro për transferimin e Cristiano Ronaldos në Old Trafford, pas përfundimit të këtij...

Task Forca Speciale e BE-së do të hetojë në Maqedoni

Task Forca Hetimore Speciale (SITF) Bashkimit Evropian do të hetojë aferën e përgjimeve dhe aferën “Puç” në Maqedoni. Një zyrtar i Bashkimit Evropian në...

Jabllanovic: Për kthim në institucione do të vendosim brenda dy dite

Ish ministri për kthim dhe komunitete, Aleksander Jabllanovic ka thënë se kryeministri i Kosovës ka lëshuar pe ndaj opozitës dhe, kjo sipas tij, nuk...

Ekskluzive: Lista finale, zyrtarisht dëshmorë, invalidë e veteranë janë 55637 (Dokument)

Ka përfunduar punën Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të Dëshmorëve të Kombit, Invalidëve, Veteranëve, Pjesëtarëve apo të Internuarve të Luftës së...

Ambasada Gjermane në Beograd ndihmon shoqatën e personave me invaliditet në Bujanoc

Ambasada Gjermane në Beograd do të bëjë financimin në rregullimin dhe kompletimin e gjithë hapësirave të Shoqatës Humanitare të Personave me Invaliditet "TË JETOJMË...

Stankoviç: Shqiptarët duhet të kenë informim publik , pasi nuk kanë redaksi në TV...

Në pyetjen e gazetarëve serb, mbi aktin e themelimit të RTSHL , kryetari Ragmi Mustafa edhe njëherë ka konfirmuar se themelimi i mediumit publik...

Bujanoci merr çmimin “Lider i zhvillimit të qëndrueshëm”(Video)

Qyteti i Krushevcit sot ishte nikoqir i Konventës së dytë të programit për qytetet dhe komunat në Serbi i quajtur “Lider të zhvillimit...

Banorët e fshatit Strezoc dhe Bukuroc kërkojnë zgjidhjen e problemeve nga kryetari...

Kryetari i TK-së Zoran Stankoviç gjatë ditës së sotme ka vizituar fshatin Strezoc dhe Bukuroc me çrast është është takuar me banorët e këtyre...

Preshevë: Pas një muaji fillon punën materniteti

Pas më shumë se 20 vite dhe gati një vit të inaugurimit të objektit , materniteti në Preshevë do të hapet pas një muaji....

Pas një kohe të gjatë aktorët preshevar do të ngjiten në skenë

Pas një kohe të gjatë aktorët preshevar do të ngjiten në skenë për të shfaqur komedinë të cilën janë duke e përgatitur së bashku...