Home 2015 Mars

Monthly Archives: Mars 2015

Musliu: Isufi Ambasador i Luginës së Preshevës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, priti në takim në selinë e KKSH-së në Bujanoc kampionin e boksit në versionin WBCA dhe në...

Arsimtarët e gjuhës serbe në Luginë trajnohen për mësimdhënien e gjuhës sërbe si gjuhë...

Përfaqësues të Trupi Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, kanë qëndruar sot, në  shkollën fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc, ku janë takuar me...

Biznesmenët shqiptar të Turqisë mbështesin Shefat Isufin

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në mënyrë madhështore është pritur kampioni i botës në versionin WBC Shefat Isufi nga Tërnoci...

Kumova: Bujanoci do të jetë i yni për investime

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka pritur sot në kabinetin e tij, Omer Kumova zëvendës kryetar i organizatës “Rumelisiada”, e cila tubon...

Biznemenet shqiptarë nga Turqia vijnë për investime në vendlindjen e të parëve

Një delegacion nga Turqia i kryesuar nga Omer Kumova zëvendës kryetar i organizatës “Rumelisiada”, e cila tubon rreth vetit biznesmenët më të mëdhenjë të...

Pritje madhështore për kampionin Shefat Isufin (Foto)

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në mënyrë madhështore është pritur kampioni i botës në versionin WBC Shefat Isufi nga Tërnoci komuna...

Tifozët Kuq e Zi nga Lugina, arrijnë në Shqipëri

Sot në mëngjes afro 100 tifoz Kuq e zi nga Lugina janë nisur drejt Shqipërisë në përkrahje të kombëtares shqiptare në ndeshjen kualifikuese “Franc...

Kuvendi Komunal i Preshevës harron prapashtesat e gjuhës shqipe(Foto)

Se gjuha shqipe nuk njihet  si duhet   dhe nuk rrespektohen  rregullat gramatikore  të saj edhe nëpër institucione, këtë e vërteton fotoja e shkrepur...

Musliu në takim me misionin e ekspertëve faktëmbledhës të Komisionit Evropian

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu sot ka pasur takim pune në Beograd me misionin e ekspertëve faktëmbledhës të Komisionit Evropian të përbërë...

Hashim Thaçi: Gjykata Speciale themelohet nga OKB nëse dështon Kuvendi i Kosovës

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ka thënë se drejtësia e luftës së Kosovës është vulosur në tërë Kosovën me sakrificën e gjithë qytetarëve. “E kaluara jonë nuk...