Home 2015 Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2015

Ronaldo dhe The Rock, në ring për Irinën (Video)

Të gjithë e dimë se Cristiano Ronaldo u nda nga supermodelja Irina Shauk muajin e kaluar dhe që nga ajo kohë ai më nuk...

Eneda dhe Jonida Tarifa kopjojnë hitin e Beyonces (Video)

Eneda Tarifa ka publikuar së fundmi videon e këngës së saj “Together”, në bashkëpunim me kushëririn e saj, Jon Tarifa. Një këngë baladë e miksuar...

Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqipe (Video)

Lojtari shqiptar i Interit dhe i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, duket se i preferon shumë këngët shqipe. Ai është i ftuari i ri i...

Shpallet thirrja publike për realizimin e praktikës profesionale për vitin 2015

Programi i praktikës profesionale i dedikohet personave të papunësuar të cilët për herë të parë aftësohen profesionalisht për profesionet të cilat i kanë fituar...

Tetovë, qytetari i përgjakur i shtrirë në tokë, ambulancës s’i bëhet vonë! (VIDEO+18)

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Tetovë, ku shihet një i moshuar i përgjakur dhe i shtrirë në tokë, por Ndihmës së Shpejtë...

Trupi Koordinues ndanë rreth 2 milion dinar për Luginë

Seanca e presidencës së Trupit Koordinues të Qeverisë së Republikës së Serbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë është zhvilluar sot në Beograd në...

Hoxha nga Kosova Behar Mjekiqi të dielën në Tërnoc

Të dielën më 01 mars në xhaminë e strukarëve në Tërnoc të Bujanocit do të prezentojë me një ligjëratë teologu nga Kosova, Behar Mjekiqi. Teologu...

Promovohet libri “Qytetet e Kosovës gjatë Shekujve XVI – XVIII” i autorit ...

Në Universitetin "Kadri Zeka" në Gjilan u promovua libri "Qytetet e Kosovës  gjatë Shekujve XVI - XVIII"  i autorit  Prof.  Dr. Isuf Ahmeti. Me këtë...

Arifi: Ushtri e vërtet është ajo e cila qëndron afër qytetarëve

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka pritur sot në kabinetin e tij një delegacion të ushtrisë Amerikane të  Ohaio-së. Në takimin në mes...

Poeti nga Medvegja, Rexhep Abazi në garë evropiane të poezisë në Paris

Poeti nga Medvegja, Rexhep Abazi do të merr pjesë në evenimentimin ndërkombëtar Takimet poetike të akademisë Evropiane të arteve, që do të mbahet me...